Chovatelská stanice ATIENO LA VIE

Naše mezinárodně chráněná chovatelská stanice byla zaregistrována pod FCI (Fédération Cynologique Internationale) v roce 2010 název ATIENO LA VIE vyplynul ze jména naší první fenky Atieno Eiby Magmabona. Francouzské slovo la vie symbolicky vyjadřuje to, co je jejím účelem tj. život.

 

Jak to všechno začalo…

Ke psům jsem měla vždy kladný vztah a již od dětství jsem chodila venčit psy sousedům, později vypomáhat do psího útulku. Mít vlastního psa byl pro mě velký sen, který se však začal stávat skutečností až s příchodem Eiby, naší první fenky Rhodéského ridgeabacka.

Ačkoliv jsme zpočátku žádné chovatelské ambice neměli, poštěstilo se nám a z Eiby vyrostla krásná zdravá fenka s přátelskou povahou. Tyto tři základní aspekty byly impulzem k tomu, že jsme začali uvažovat o štěňátkách a zajímat se o chov jako takový.

Po důkladném plánování jsme v roce 2013 úspěšně odchovali náš první, poměrně početný vrh třinácti krásných štěňátek, z nichž jedno mělo zůstat v naší chovatelské stanici. Zatímco já jsem hned po narození áček vzhlížela hlavně ke dvěma fenkám, Lukáš našel zalíbení ve štěňátku, které patřilo k největším jedlíkům z celého vrhu a tohle štěňátko si doslova vybojoval.

A tak naší psí smečku rozšířila fenka jménem Emily.

Protože jsme s příchodem druhého psa do rodiny věděli co chceme a taky co nechceme, začali jsme vše, co se týče výchovy a výcviku, konzultovat s cvičitelkou asistenčních psů Jitkou. Už po pár týdnech se ukázalo, že to byl ten nejlépe investovaný čas i peníze. Emily byla od malinka velmi učenlivá, proto jsme brzy na to, do našeho programu zařadili ještě pravidelné hodiny agility, obedience, coursing a začali jsme se seznamovat také ze stopařským výcvikem.

…a tím jsme se dostali zase na začátek. 

Jakým směrem se budeme ubírat dál a na jaké úrovni, ukáže až čas…. ;-)

 


 

Děkujeme za návštěvu našich webových stránek a doufáme, že se zde budete cítit příjemně. V případě zájmu o naši chovatelskou stanici a bližší informace nás můžete kontaktovat: 

Kontakt:

Dana Holíková 
Horoměřice, Praha - západ  

dana.holikova@email.cz
Tel: 777 939 798

mapa

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.
ARIANE ATIENO LA VIE (11.06.2016)

Arinka z našeho áčkového vrhu se zúčastnila v nedávné době dvou výstav. Z Prahy si odnesla hodnocení >> více

Dana Holíková
dana.holikova@email.cz