Pokud jste se rozhodli pořídit si štěňátko Rhodéského ridgebacka a nyní hledáte vhodnou chovatelskou stanici, může vám být článek "výběr štěňátka" návodem, jak vhodnou chovatelskou stanici vybrat a na co se při výběru svého budoucího štěňátka zaměřit. 

 

 Máte-li zájem o štěňátko z naší chovatelské stanice ATIENO LA VIE, jsou následující řádky určeny  právě vám.

 

V samotném úvodu bychom Vám chtěli poděkovat za projevený zájem o štěňátko z naší chovatelské stanice ATIENO LA VIE. 

Nyní nám dovolte, abychom vás seznámili se základními informacemi, které popisují období od plánovaného krytí až po převzetí štěňátka.

Výběr krycího psa
V chovu Rhodéských ridgebacků se chceme zaměřovat především na zdraví psů, jejich povahu a v neposlední řadě také na kvalitní a standardní exteriér. Krycí pes musí splňovat řadu kritérií, které jsme si v souvislosti s chovatelskými cíli určili. Z těchto důvodu se výběrem krycího psa zabýváme velmi pečlivě a to několik měsíců. Naše rozhodnutí poté konzultujeme s dlouholetými a zkušenými chovateli.

Březost fenky
V první polovině březosti nijak nezasahujeme do přirozených procesů. Ve druhé polovině je už veškerý čas přizpůsobován potřebám feny a posledních 14 dní je pod naší 24 hodinovou kontrolou a neustálým dozorem. Březí fena má připravenou několik dní před porodem pohodlnou a prostornou porodní bedýnku a to přímo v našem obývacím pokoji, tedy tam kde je celý život zvyklá pobývat.

Péče o štěňátka
První tři až čtyři týdny žijí štěňátka v dřevěné prostorné ohrádce, poté mají k dispozici venkovní výběh přizpůsobený pro jejich hry a rozvoj. Socializace probíhá také mimo připravenou zahradu a nabízí štěňátkům další nová dobrodružství. Jsme přesvědčeni, že toto období je pro štěňátka z hlediska jejich dalšího vývoje velmi důležité, proto věnujeme jejich socializaci velkou pozornost. Samozřejmostí je pro nás přivykání štěňátek na různé zvuky v domácnosti, trénink jízdy autem a v první řadě přivykání na kontakt s lidmi. Majitelé našich štěňátek také jistě ocení pravidelné aktualizace na našem webu, prostřednictvím kterých mohou sledovat veškeré dění a pokroky svých štěňátek. Majitelé či zájemci mohou pochopitelně kdykoliv přijet štěňátka navštívit – jejich zájem jenom uvítáme a budou u nás vždy srdečně vítáni.

Odběr štěňátka
Odběr štěňátek umožňujeme v 8. týdnu od data narození. V době odchodu do nových domovů jsou štěňátka již přivyklá na lidi, děti, mladé i dospělé psy a na jízdu autem. Mají zažitý pravidelný pitný a krmný režim a jsou zvyklá na hygienické návyky odpovídající jejich věku. K novým majitelům jdou štěňátka čipovaná, očkovaná, opakovaně odčervená a opakovaně prohlédnuta poradkyní chovu. Každé štěňátko od nás obdrží bohatou výbavičku, která mu pomůže zvyknout si na prostředí v jeho nové rodině. Dále majitelům předáme očkovací průkaz se záznamy o proběhlém očkování a odčervení a pochopitelně i kupní smlouvu s důležitými náležitostmi.

Odchodem štěňátka z naší chovatelské stanice se náš zájem nemění. S majiteli chceme zůstat v trvalém kontaktu a budou-li mít zájem, pomůžeme jim se vším, co patří do kompletního chovatelského servisu, obsahující elementární principy výchovy, výcviku, chovu, zdraví, výživy a vystavování.

Velice si vážíme zodpovědných majitelů a těšíme se na Vás, coby budoucí páníčky našich štěňátek.

V případě, že máte jakýkoliv dotaz týkající se plánovaného krytí, neváhejte nás kontaktovat. Rádi a ochotně vám na vše, co vás bude ohledně plemene zajímat, odpovíme.

Dana Weignerová
Horoměřice – Praha západ
dana.weignerova@seznam.cz
Tel: +420 777 939 798

Štěňátko ATIENO LA VIE

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.
ARIANE ATIENO LA VIE (11.06.2016)

Arinka z našeho áčkového vrhu se zúčastnila v nedávné době dvou výstav. Z Prahy si odnesla hodnocení >> více

Dana Holíková
dana.holikova@email.cz